K BELGESİ SÜRESİ

K Belgesi Süresi Ne Kadar

K Belgesi Süresi Ne Kadar?

K Belgesi Süresi Ne Kadardır?

K Belgesi

Yetki belgelerinin süresi (4925 sayılı Karayolu Taşıma Yönetmeliğine Göre)

MADDE 16- (1) Bu Yönetmelik kapsamında verilen ve yenilenen yetki belgelerinin süresi 5 yıldır. Yetki belgesi alanların faaliyete başlama ve ara vermeleri

MADDE 17-

  • (1) Yetki belgesi sahiplerinin, yetki belgesinin verilmesinden itibaren 6 ay içinde faaliyete başlamaları şarttır.
  • (2) Yetki belgesi sahipleri, yetki belgesinin geçerlilik süresi boyunca faaliyetine sürekli olarak 1 yıldan fazla ara veremezler. Yetki belgelerinin yenilenmesi süreci

MADDE 18- (1) Yetki belgesi sahipleri, yetki belgelerinin yenilenmesi için; yetki belgesinin geçerlilik süresinin bitim tarihinin 60 gün öncesinden itibaren Bakanlığa yazılı olarak müracaat edebilirler. Yetki belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak yenilenir. Yenileme ücretinin, yetki belgesinin bitim tarihinden önce ve ödeme tarihindeki geçerli yenileme ücreti olarak ödenmesi şarttır.

K Yetki belgelerinin yenileme süreci

K yetki belgesine sahip olanlar, beş yıl olan yetki belge geçerlilik süresi bitmeden 90 gün evvel Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına yazılı müracaatlarını yapmak zorundadır. K yetki belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak yenileme işlemi yapılır. Yenileme ücretinin, yetki belgesinin bitim tarihinden önce ve ödeme tarihindeki geçerli yenileme ücreti olarak ödenmesi gerekir.

Yetki belgesi sahipleri tarafından yetki belgelerinin yenilenmesi için yetki belgesinin geçerlilik süresinin sona erdiği tarihten itibaren 540 takvim günü içinde Bakanlığa yazılı olarak müracaat edilmesi halinde; yetki belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak yenilenir. Yenileme ücretinin, söz konusu 540 günlük süre içinde ve ödeme tarihindeki geçerli yenileme ücreti olarak ödenmesi şarttır.

 

K2 Yetki belgesi başvurusu ve detaylar için 0212 641 13 13 (pbx) nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.
 

Yorum Bırakınız