Src 1 Belgesi Nasıl Alınır?

Src 1 Belgesi

Src 1 Belgesi

Src 1 Belgesi Nedir ve Nasıl Alınır?

Uluslararası Yolcu Taşımacılığı

Mesleki yeterlilik belge türlerinden biri olan Src1 belgesi Uluslararası Yolcu taşımacılığı yapan ve bu işi bir meslek yada ticari amaçla yapan şoförler alırlar. Uluslararası yolcu taşımacılığı yapan şoförler sınırlarımızın dışına çıktıklarında mutlaka src1 belgesine sahip olmaları zorunludur. Src1 belgesi alan otobüs şoförlerinin kullanacak olduğu araç türüne göre B sınıfı sürücü ehliyetine yada E sınıfı sürücü ehliyetine sahip olmaları gerekmektedir. Uluslararası yolcu taşımacılığında büyük otobüs kullanacak şoförler 26 yaşını doldurmuş olmaları ve 66 yaşından gün almamaları gerekmektedir. Src 1 belgesi alan adaylar src 2 belgesini de almış kabul edilir. Src belgelerinin geçerlilik süresi ise süresizdir.

Src 5 Belgesi  SRC 5 Belgesi Tehlikeli Eşya Taşımacılığı

Src 1 Belgesi Eğitim Süresi

Bu belgesi uluslararası yolcu taşımacılığı için alınan bir belge türüdür. Milli eğitim bakanlığı, talim terbiye kurulunun onayladığı müfredata göre src1 toplam ders saat sayısı 40 dır.

Src 1 belgesi hangi araçları kullanır?

Src 1 türü belge alan sürücüler, otobüs, minibüs, personel taşıyan araçlar, öğrenci taşıyan okul taşıtlarını ve ticari amaçla yolcu taşıyan taksileri kullanırlar. Bunların dışında kamyon, çekici ve kamyonet türü araçları kullanma yetkileri bulunmamaktadır.

Bizi twitter da takip edebilirsiniz: https://twitter.com/1srcpsikoteknik

Yorum Bırakınız